پکیچ ویژه تفاوت زنان و مردان با تخفیف ویژه ...
0

5 صبح بیدار شو

با انجام این کارها 5 صبح راحت بیدار شو

5 صبح بیدار شو یا سحر خیز باش تا کامروا شوی؛ جمله ای که هر کدام از شما بارها آن را از زبان دیگران شنیده اید؛ اما سحر خیز بودن چه مزایایی دارد که سبب شده تا اینقدر افراد به آن اهمیت دهند تا بتوانند موفق شوند. زمانی که شما صبح زود از خواب بیدار می شوی؛ انرژی بیشتری برای انجام کارها داری و از همه مهم تر زمان بیشتری داری تا شب که به کارهایت برسی. زمان مانند طلاست در صورتی که آن را نمی توان خرید و برگردانند. به همین دلیل زمانی که شما صبح زود بیدار می شونی زمان بیشتری در اختیارتان دارید که شما را چند قدم جلوتر می اندازد.

 

تصمیمت را بگیر

یکی از سخت ترین کارها برای کسانی که تا به حال صبح زود بیدار نشدن؛ از خواب پا شدن ساعت 5 صبح هست. اگر از این دسته کسانی هستند که می خواهید سحر خیز شوید حتما باید اراده فولادی داشته باشید و بتوانید خودتان را قانع کنید که با وسوسه وسوسه هایی که صبح به سراغ تان می آید که یک ساعت بیشتر بخواب، حالا بگذار فرد یا یک روز دیگر مقابله کنید و بلند شوید. اگر بتوانید این کار را چند روز متوالی انجام دهید از آن پس به عادت شما تبدیل شده و شما یک فردی می شوید که به دیگران پیشنهاد می دهد 5 صبح بیدار شو.

 

شب زود بخوابید

یک عاملی که شما را در رخت خواب نگه می دارد؛ کم خوابیست، به اندازه کافی بخوابید تا بتوانید صبح بیدار شوید. شب ها سعی کنید زود بخوابید. اگر کسی بودید که قبلا 5 صبح شام می خوردید، الان باید 5 صبح صبحانه بخورید. پس شب باید تنظیم باشید. مدت زمان خوابیدن تا حد زیادی به سبک زندگی شما بستگی دارد؛ اما معمولا 8 ساعت خواب برای هر کسی کافیست.

 

ورزش کنید

ورزش بدن شما را سر حال می کند و حالت خواب آلودگی را از شما خارج می کند. اگر برنامه ورزشی خود را به صبح موکول کنید روزتان را پر انرژی و راحت تر و سرحال تر ادامه خواهید داد. پس حتما حتی شده مختصر در حد ده دقیقه هم ورزش کنید. یک نرمش ساده برای شما لازم است حتی اگر ورزشکار حرفه ای نیستید و نمی خواهید خیلی ورزش کنید.

 

لیست کارهای روزانه

اگر کارهای روزانه خود را از شب قبل بنویسید فردا وسوسه های خواب بیشتر کم تر به سراغ شما می آید به همین دلیل یک دفترچه ور دارید کارهایتان را بنویسید و سعی کنید که برای آن ها برنامه ریزی کنید و مهم ترین آن را صبح زود بگذارید تا انگیزه شما بیشتر بیشتر شود.

 

گروهی بیدار شوید

اگر دوره 40 روز تا کامیابی را شرکت کنید دوستانی در بین شما وجود دارند که 5 صبح از خواب بیدار می شوند. این که یک نفر هم مثل شما از ساعت 5 صبح برای خودش برنامه داشته باشد؛ به شما خیلی انگیزه می دهد. شرکت در دوره های آموزش هایی که هدف شان 5 صبح بیدار شو هم کمک زیادی به شما خواهد کرد. مهشید رئیسی یکی از اساتید حوزه آموزش دکوراسیون است که روی ساعت 5 صبح بیدار شدن خیلی تاکید دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *