پکیچ ویژه تفاوت زنان و مردان با تخفیف ویژه ...
0

دکوراسیون داخلی و چند نکته درباره آن

دکوراسیون داخلی و چند نکته درباره آن

امروزه هر خانه و یا محل کاری نیاز به دکوراسیون دارد؛ طوری که دکور به بخش جدایی ناپذیری از زندگی تبدیل شده است. دکوراسیون داخلی به هماهنگ کردن وسایل، اسباب، رنگ و اشیا برای زیبا کردن خانه گفته می‌شود. دکوراسیون داخلی فاصله بین دو علم طراحی داخلی و معماری می‌باشد.

 

انواع سبک دکوراسیون داخلی

دکوراسیون دارای سبک و سیاق مختلفی است. یکی از آن‌ها دکوراسیون مدرن می‌باشد. این سبک به استفاده از هماهنگ کردن مواد ساده، استیل و شیشه تاکید دارد. در دکوراسیون مدرن، وسایل امروزی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در این سبک از اشکال هندسی و چهارگوش به کار گرفته می‌شود. سبک دکوراسیون مدرن در ساختمان و آپارتمان‌هایی متراژ کوچکی دارند بیشتر کارایی دارد.

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک یکی دیگر از سبک‌های مورد توجه در دکوراسیون داخلی است. این سبک دارای سمت و سوی نجیب و آرام می‌باشد. در این سبک از رنگ‌هایی اعم از طلایی، نقره‌ای، خاکستری و طلایی استفاده می‌شود. همچنین برای تزیین دیوار در این سبک از پانل چوبی، کاغذ دیواری و رنگ‌های سنگین استفاده می‌شود. سبک کلاسیک برای خانه‌های بزرگ و پر زرق و برق کاربرد دارد. حتی شما برای میز لوازم آرایش هم می توانید استفاده کنید. این سبک در بین کسانی که علاقه به تجملات و خانه‌های اشرافی دارند بیشتر دیده می‌شود.

 

سبک دکوراسیون داخلی ساحلی

این مدل سبک دکوراسیون در چند دهه اخیر طرفدارانی پیدا کرده است و بیشتر در خانه‌های ویلایی دیده می‌شود. سبک دکوراسیون ساحلی نور زیادی را به فضای خانه وارد می‌کند و در چیدمان آن از تم دریایی، رنگ سفید و ترکیب رنگ‌های شن، صدف و ماسه و … استفاده می‌کنند. همچنین در این سبک سعی بر این است که بیشتر از چوب و مبلمان چوبی به کار گرفته شود. شما در دکوراسیونی که با سبک ساحلی است شاهد پنجره‌های بزرگ با پرده‌های خارق العاده هستید.

 

نکاتی برای چیدمان دکوراسیون منزل

زمانی که بخواهید منزل خود را بچینید پس یا پیش از آن که سبک مورد علاقه تان را انتخاب کنید باید یک سری مسائل را در نظر بگیرید که به انتخاب بهتر شما کمک زیادی می‌کند. برخی از آن‌ها را در این مقاله در وب سایت رئیسی کو بیان خواهیم کرد.

 

متراژ خانه

باید پیش از انتخاب سبک و مدل طراحی دکوراسیون، شناخت دقیقی از منزل تان داشته باشید. خیلی از خانه‌ها ویژگی‌هایی دارند که به سبک مورد نظر شما نمی‌آید، باید در مقابل آن‌ها صادق باشید. خانه‌هایی که متراژ کوچک دارند و مدل آپارتمان‌های معمولی امروزی بیشتر باید دکوراسیونی داشته باشند که اندازه آن‌ها را بزرگ تر نشان دهد.

 

شکل و مدل مبلمان

این بخواهید از چه مدل مبلی برای خانه تان استفاده کنید هم اهمیت دارد. برخی از افراد که می‌خواهند دکوراسیون خودشان را عوض کنند؛ تنها به عوض کردن پارچه مبل‌ شان اکتفا می‌کنند و کلا آن را عوض نمی‌کنند. برای انتخاب مبلمان در دکوراسیون بهتر است یادتان باشد که اگر متراژ خانه تان کوچک است لازم نیست از یک دست کامل مبل 7 نفره استفاده کنید؛ می‌توانید خانه تان را با یک کاناپه و چندتا میزبان هم دکور کنید. برای این کار بهتر است با یک طراح مشورت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید؛ مبل در دکوراسیون خانه و فضا تاثیر بسزایی دارد.

 

استفاده از فنگ شویی

فنگ شویی و دکوراسیون داخلی رابطه مستقیمی با هم دیگر دارند، اگر از فنگ شویی در دکور خودتان استفاده کنید. هم موج مثبت انرژی را به زندگی تان می‌دهید و هم چیدمان اصولی انجام می‌دهد و سراسر زمانی که در منزل هستید را با انرژی سر می‌کنید. فنگشویی برای هر کدام از وسایل خانه و هر قسمت آن مانند آشپزخانه، اتاق خواب و حتی حمام و سرویس بهداشتی، اصول و تکنیک چیدمان دارد. اگر بخواهید بدون نیاز به طراح دکوراسیون و استاد فنگ شویی، چیدمان تان را با اصول فنگشویی انجام دهید، بسته آموزش فنگ شویی را تهیه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *