پکیچ ویژه تفاوت زنان و مردان با تخفیف ویژه ...
0

آموزش کوچینگ – بخش دوم

تأثیر همدلی

در آموزش کوچینگ توجه داشته باشید و از این موضوع نیز غافل نشوید که در آموزش کوچینگ یادگیری مهارت همدلی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به آن توجه بسیاری صورت پذیرد چرا که در پس این مهارت شما می‌توانید توانایی‌ها، استعدادها و عمق وجودی افراد را بررسی نمود و باعث انگیزه به‌آن‌ها شوید.

در این مهارت اصولاً شما به‌خوبی متوجه هستید که باید به نوع تفکر،دیدگاه و سبک زندگی دیگران احترام گذاشته و هم‌چنین به‌صورت عاطفی واسطه‌ای خاص را ایجاد نمایید.

برای برقراری رابطه‌ی بهتر و عمیق‌تر دراین مبحث باید به شرایط افراد نیز توجه شود زیرا شما خود را به نوعی در شرایط او قرار می‌دهید که این نکته را نباید در این مهارت به فراموشی بسپارید.

البته نباید ازاین نکته غافل شد که کنترل هیجان و احساسات باید در وهله‌ی اول برای کوچینگ مهم باشد چرا که در مهارت همدلی باید یک چارچوب خاص رعایت شود و به‌شکل سازنده و درست این مهارت ارائه گردد تا به نفع دو طرف واقع شود.

قدرت تصمیم‌گیری و حل‌مسئله

مهارت خاص حل‌مسأله و تصمیم‌گیری از جمله‌ی دیگر مهارت‌های مهم در این آموزش می‌باشد که اگر آن‌را به‌خوبی فرا بگیرید می‌توان مسیر پربازدهی‌تری را در آینده در اختیار خواهید داشت.

و توجه باید داشت که قدرت حل‌مسئله باعث می‌شود که افراد بتوانند در هر شرایطی آگاهانه و به‌شکل کاملاً فوق‌العاده با خودآگاهی کامل نسبت به وجود یک مشکل اقدامات خاصی را فراهم آورند.

و این‌گونه بتوانند با مدیریت ذهن بالا؛ انرژی‌های منفی را دور کرده و به دیگران نیز این خودآگاهی را انتقال دهند و با گفتار مناسب و فرایندی مثبت در موقعیت‌های متفاوت و مخالف با هیجانات خاص روبه‌رو شد.

به‌هیچ‌عنوان فراموش نکنید که اندیشیدن در آموزش کوچینگ از اهمیت بالایی برخوردار است و نحوه‌ی اندیشیدن بهتر؛ چرا که کیفیت کار را بالا برده و باعث می‌شود که شما نسبت به رفتار و گفتار دیگران قضاوت نادرست نداشته و ارزشیابی در سطح پایین نیز نداشته باشید و بتوانید از منطقی درست در کار خود استفاده کنید.

مهارت حل‌مسئله باعث می‌شود تا موقعیت‌ها را همیشه به‌بهترین نحو سنجیده و بهترین راه را در پیش‌رو قرارداد تا بتوانید تاثیر عالی آن را بر روی شرایط خاص مشاهده کنید.

قدرت حل‌مسئله باعث می‌شود که افراد بتوانند در هر شرایطی آگاهانه و به‌شکل کاملاً فوق‌العاده با خودآگاهی کامل نسبت به وجود یک مشکل اقدامات خاصی را فراهم آورند.

و بدین‌ترتیب بتوانند با مدیریت ذهن خوب که با تفکرات درست پُر شده است  با گفتار مناسب و فرایندی مثبت را در موقعیت‌های خاص با هیجانات عالی و مدیریت شده هم‌سطح نمود.

رهبری

برای این‌که بتوان توانایی‌های فرد را به او القا کرد و موفقیت‌های خاصی را در مسیر متفاوت به آن‌ها نشان داد باید نوع رهبری را به‌خوبی آموزش ببینید و بدانید که چگونه از وضعیت‌های مختلف و حتی شرایط تنش‌زا می‌توانید درک بهتری را برای افراد حتی به‌نمایش بگذارید.

و از لحاظ توسعه‌فردی و رشد‌شخصیتی بدانید که چگونه به بهترین نحوه بتوانید برای افراد چگونه اولویت‌بندی را رقم بزنید و دستورالعمل‌های خاصی وجود دارد که یک رهبر به‌تواند بر روی ارتباط خاص خود با افراد در نظر داشته باشد.

و همچنین بتواند برای سوالات آن‌ها پاسخ مناسب را داشته باشد و نقاط قوت را در افراد شناسایی کرده و در بهبود وضعیت این نقاط بهترین برنامه را آن انجام داده و ای‌نوع رفتار می‌تواند در آموزش کوچینگ به‌شکل خوبی ارائه گردد.

چرا که این‌گونه اثربخشی بالاتری مشاهده خواهد شد و عملکرد بهتر در این راستا وجود خواهد داشت و روش‌هایی که در نوع رهبری وجود دارد این است که بتواند ارتباط موثر با افراد داشته باشد چرا که شدت این ارتباط هرچقدر بیشتر باشد؛ در مسیر خود موفق‌تر خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *