ثبت نام بزرگترین دوره فنگشویی ، 12 جلسه ویژه فنگ شویی در دکوراسیون منزل و محیط کار با تخفیف ویژه و قیمت استثنایی
0

کوچینگ

کوچینگ

کوچینگ کلمه ای است که اگر درباره موفقیت تحقیق کرده باشید بارها نام آن را شنیده اید. کوچینگ به معنی مشاور نیست بلکه کسی است که با دانش و اطلاعاتی که دارد به شما کمک می‌کند تا بتوانید به خواسته، اهداف و آرزوهایتان راحت تر و سریع تر برسید. در این مقاله نگاهی به کوچینگ خواهیم انداخت پس با ما همراه باشید.

 

کوچینگ چه کمکی به ما می کند

در طول مسیر ممکن است بارها با مشکلاتی مواجه شوید که دچار ترس، تردید، ناامیدی و نگرانی باشید. هر کسی در زندگی اگر با این مشکلات مواجه شود به خواسته های خودش نمی تواند برسد؛ این تفاوت بین درصدی از افراد وجود دارد؛ آن‌ هایی که به خواسته هایشان رسیده اند و آن هایی که از رویاهای شان تنها خاطره باقی مانده است.

کوچینگ در این زمان های سخت و به خصوص به شما کمک کرده تا بتوانید در مسیر اگر دچار تردید و دو دلی شدید آن را به راحتی حل و فصل کنید و مسائل تان را راحت تر حل کنید.

 

چه کسی می تواند کوچ ما باشد

کسی می تواند کوچ باشد که توانایی بالایی در شنیدن، فکر کردن و تجزیه و تحلیل کردن مسائل داشته باشد؛ بتواند به خوبی کارها را از هم تشخیص دهد؛ در شرایط سخت روحیه خودش را نبازد. مراجعه کننده خودش را دوست داشته باشند و همه مراحل کوچینگ را به خوبی انجام دهد. چنین کسی هم باید تحصیلات عالی و هم از نظر روحی و روانی فرد قابل قبولی باشد.

 

متدهای کوچینگ

  • کوچینگ دارای دستاوردهای مختلفی است
  • در کوچینگ عقاید تحمیل نمی‌شوند بلکه راهکارها ارائه داده می‌شوند
  • کوچینگ با توجه به قابلیت فرد و واکنش و توانایی او راه را نشان می‌دهد.
  • کوچینگ دارای تئوری نیست بلکه به تمرین و تکرار تاکید دارد.

 

اصل کوچینگ

برای کوچینگ باید یادتان باشد خیلی با آموزش تفاوت دارد. کوچینگ برخلاف آن چه که بسیاری از افراد تصور می‌کنند؛ با آموزش فرش دارد. در این روش، کوچ مطلبی را آموزش نمی‌دهد و معلم نیست؛ بلکه تنها فرد را پشتیبانی و راهنمایی می کند تا بتواند به خواسته اش برسد. کوچ نقش همراه را دارد نه نقش معلم. اگر بتوانید این مفهوم از کوچینگ را درک کنید خیلی راحت تر و سریع تر به مسائل آن رسیدگی خواهید کرد و از کمک هایش برخوردار خواهید بود. کوچ کسی است که به شما راه درست را با توجه به شرایط و وضعیتی که دارید نشان می دهد.

 

تمرکز کوچینگ در زمان حال

یکی از تفاوت های اصلی و اساسی که کوچینگ با آموزش و مشاوره دارد این است که روزی زمان حال بیشتر تاکید دارد. یعنی با وضعیتی که فرد الان دارد، رو به جلو می رود و گام بر می دارد. ضمنا هدف آن تقویت مهارت است نه ایجاد یک مهارت جدید و افزایش و بهبود شایستگی فرد در زمان برخورد با مشکلات و مسائل گوناگون؛ این موارد در کوچینگ قابل حل و فصل است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *