ثبت نام بزرگترین دوره فنگشویی ، 12 جلسه ویژه فنگ شویی در دکوراسیون منزل و محیط کار با تخفیف ویژه و قیمت استثنایی
0

هدفگزاری

اراده و پشتکار در هدفگزاری

چرا که اراده‌ای تقویت شده را روز‌به‌روز به‌خاطر برنامه‌ریزی درست و منطقی به‌دست آورده و همان‌گونه که می‌دانید اراده و پشتکار یکی از دلایل اصلی برای هدفگزاری در زندگی می‌باشد.

هر چه شما آگاهانه و واقع‌بینانه‌تر برنامه ‌ریزی داشته باشید، در همین مسیر بدون شک هدف‌ گذاری اصولی‌تری را تمام مسیر زندگی خود حس و حتی تجربه خواهید کرد.

این نکته را فراموش نکنید که برخی از انسان‌ها ممکن است از توانایی‌ها و استعدادهای بی‌نظیری ؛ خاص و فوق‌العاده‌ای برخوردار باشند اما به این‌دلیل که به هدف‌ گذاری و برنامه ‌ریزی متأسفانه اعتقاد چندانی ندارند، همیشه در گله و شکایت از زندگی یکنواخت و تکراری و ناامیدی گاهاً به‌سر می‎برند.

و این‌گونه است که این قدرت را ندارند که راه درست را در زندگی خود پیدا کرده و چه بسا حتی استعدادها و توانایی‌های خاص آن‌ها تا آخرین لحظه زندگی بدون استفاده بماند.

ابعاد روحی‌ و ‌روانی هدف گزاری و برنامه ریزی

هدفگذاری چشم انداز ما را نسبت به آینده با دید بازتری نشان می‌دهد که این‌گونه از نظر روحی‌و‌روانی انسان با امید و انگیزه‌ی بیشتری به زندگی روزمره‌ی خود  ادامه می‌دهد و همین انگیزهاین قدرت را دارد از هرگونه افسردگی و تنش‌های ذهنی انسان را دور نگه دارد.

خاطر‌نشان می‌کنم شما در هر زمینه‌ای در زندگی می‌توانید هدف خاصی را در نظر بگیرید و برای این‌گونه هدف‌ها نکاتی را نیز برای خود مطرح سازید از جمله این نکات داشتن حس خوب و انرژی مثبت است.

و خوب است زمانی‌که شما با انرژی مثبت و احساس باور کامل به هدف خود بیندیشید؛ بدون شک  برنامه ‌ریزی عالی‌تر،منسجم‌تر را با انگیزه و دقت بیشتری به وجود آورید.

متعهد باشید

و این‌گونه شاهد تغییرات روحی بر روی تیپ شخصیتی خود نیز خواهید بود و بهتر است که به هدف خود متعهد باشید تا در هر شرایطی خصوصاً شرایط سخت به فکر زیر پا گذاشتن آن نیافتید بدین‌سبب حتی اگر با شکست رو‌به‌رو شدید به‌خاطر تعهدی که نسبت به خود و هدف خود دارید بارها تلاش خود را به‌کار خواهید گرفت که به هر‌آن‌چه که می‌خواهید برسید.

چراکه تنش‌ها و چالش‌ها به هر طریقی در زندگی وجود دارد و برای رسیدن به هدف ترس و شکست نیز شاید برای همه اتفاق بیفتد ولی زمانی‌که شما از نظر روحی خود را آماده کرده‌باشید، ترس و شکست دیگر مانند یک غول بزرگ سد و مانع شما نخواهند شد.

چرا که شما فاکتورها و معیارهای خاصی را برای خود ترسیم کرده و با برنامه ‌ریزی درست و مستمر در مقابل هرگونه مانع مقاومت خود را بالا برده‌اید اما بهتر است؛ هدف خود را به‌گونه‌ای در نظر بگیرید که شامل آسیب زدن به دیگران نباشد و علاوه بر رشد و توسعه‌ای که برای شما به همراه دارد بتواند برای دیگران نیز منفعتی داشته باشد.

تصویر‌سازی از هدف

و این نکته را هیچ‌گاه از یاد نبرید؛ زمانی‌که شما از هدف خود یک تصویر‌سازی خوب در ذهن داشته باشید این کار در تقویت اراده و انگیزه شما تاثیر بسیار بالایی خواهد داشت و تمام حواس شما را درگیر خواهد کرد چرا که با آن ایمان و اعتقاد کامل دارد.

و ایمان و اعتقاد همیشه این قدرت را دارد که بتواند سخت‌ترین شرایط را در یک حالت نرمان نگه داشته و نیروی عجیبی به انسان انتقال دهد پس هدف گزاری و برنامه ریزی را در سبک زندگی خود جای دهید تا زندگی دلنشین‌تری را تجربه کنید.

 

هدف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *