ثبت نام بزرگترین دوره فنگشویی ، 12 جلسه ویژه فنگ شویی در دکوراسیون منزل و محیط کار با تخفیف ویژه و قیمت استثنایی
0

فنگ شویی – 3 نکته برای چیدمان اتاق نشیمن

چیدمان اتاق نشیمن با فنگ شویی

اتاق‌ نشیمن بدون‌شک مهم‌ترین مکان به‌شمار می‌آید که افراد دورهمی‌های خاص خود را در این مکان معروف سپری می‌کنند که صد البته یک منطقه‌ی بسیار خاص در قلب منزل به‌شمار می‌آید. شما برای داشتن فضایی مطمئن و خالی از انرژی‌های منفی و گاهاً راکد بهتر است، که به‌طراحی‌داخلی این محل بیشتر از دیگر نقاط اهمیت دهید. صد‌در‌صد با فنگ شویی یک فضای خاص و سراسر انرژی مثبت را به‌وجود خواهید آورد که هر لجظه سرزندگی را در آن تجربه خواهید کرد، که این سرزندگی بر کیفیت روابط شما تأثیر مستقیم مخواهد گذاشت. اصولاً فضای طراحی‌داخلی اتاق نشیمن باید به‌گونه‌ای باشد که شما در هنگام قرار گرفتن در این مکان به خوش ‌و ‌بش و صحبت با عزیزان‌تان به راحتی بپردازید.

 

استفاده از اصول اولیه فنگ شویی

اصول اولیه‌ی فنگ شویی برای چیدمان این فضا به نحوه قرارگیری تلویزیون در محل اشاره دارد که اگر قصد استفاده از تلویزیون در اتاق‌نشیمن دارید، تنها گوشه‌ای دنج را برای استفاده در نظر بگیرید که به این گوشه نقطه‌ی ارتباطات در علم فنگ شویی گفته می‌شود.

شما تزئین لوازم اتاق‌نشیمن خود را باید به‌شکلی در نظر بگیرید، که بر اساس اصول فنگ شویی انرژی مثبت به‌صورت راکد در یک‌جا قرار نگیرد. یعنی این‌که در چیدمان صحیح دکوراسیون‌داخلی اتاق‌نشیمن سعی کنید از ترکیب رنگ‌های شاد و هماهنگ که انرژی هرفردی را ترغیب می‌کند استفاده کنیدو هم‌چنین از هر‌گونه بی‌نظمی و یا انباشتگی در فضای به شدت مورد دید و توجه اتاق‌نشیمن به‌شدت پرهیز نمایید و از هر وسیله‌ای به نحوه صحیح و درست خود استفاده کنید.

شما برای تزئین فضای اتاق‌نشیمن می‌توانید از ایده‌پردازی و خلاقیت‌های خاص استفاده کنید که این ایده‌پردازی می‌تواند به ساخت و دوخت انواع رومبلی و کوسن اشاره داشته باشد؛ چراکه که کوسن از جمله لوازمی است که شدیداً تغییر دکوراسیون‌داخلی را در فضا نشان می‌دهد و باعث جلب توجه می‌گردد. البته استفاده از انواع گیاهان و خصوصاً گل‌های خوش‌عطر و رایحه می‌تواند فضای اتاق‌نشیمن شما را انرژی‌های خاص مثبت روبه‌رو سازد.

فضای اتاق‌نشیمن فضایی برای گفتگو می‌باشد به‌همین‌دلیل بهتر است از وسایلی که راحتی بیشتری را به وجود می‌آورد استفاده کنید، مبلمان و انواع صندلی و یا گاهاً پشتی باید به شکل استاندارد انتخاب شوند؛ چراکه جهت صحیح زاویه مبلمان و صندلی‌های  مورد کابرد و یا چینش پشتی بسیار بر روی ذهن افراد تاثیر می‌گذارد؛ چراکه برخی نحوه‌ی چیدمان مبلمان را در فضای اتاق‌نشیمن به‌گونه‌ای در نظر می‌گیرند که حالت تهاجمی بسیار قوی به انسان منتقل می‌شود و نمی‌توان در این فضا به‌راحتی از استرس دور شد.

به‌قول معروف دل‌باز بودن محیط را هیچ‌گاه نادیده نگیرید، به‌این‌خاطر که کیفیت نورپردازی و استفاده از انواع پرده‌های طرح‌دار و حقیقتاً زیبا برای جلب توجه بیشتر وحفظ نور و روشنایی طبیعی اتاق‌نشیمن بسیار کاربردی و مهم است، هرچه بیشتر به  ساختار پنجره توجه کنید،  کیفیت نور بهتری را متوجه خواهید شد.

ارتفاع وسایلی مانند انواع پرده، مبلمان، میزها و بسیاری از لوازم کاربردی دیگر در فضا ترکیب چینش صحیح وسایل را به‌خوبی حفظ می‌کند، که تمام این موارد بر روی ظاهر اتاق‌نشیمن تأثیر می‌گذارد و بهتر است که با یک هماهنگی و نظم خاصی هرکدام با یک‌دیگر مرتبط باشد تا بتوان تعامل را به‌راحتی بین اشیاء و لوازم مشاهده نمود.

سعی کنید پشت درب ورودی از مبلمان وانواع نشیمن‌گاه استفاده نمایید؛ چرا که افراد علاقه دارند رفت‌و‌آمد دیگران را مشاهده کنند، که فنگ شویی به‌کارگیری این مورد را برای بهبود روابط بسیار موثر واقع می‌داند.

برای گسترده‌تر نشان دادن محیط و فضای پیرامون خود، قادر هستید با استفاده از نکات فنگ شویی از رنگ‌های روشن استفاده کنید؛ چراکه این رنگ‌ها به‌راحتی می‌توانند به شکل ظاهری وسایل وسعت بخشنند که به‌طور‌قطع انجام این‌کار برای بزرگ‌تر نشان داد اتاق‌های نشیمن کوچک بسیار لازم و ضروری می‌باشد.

 

در نحوه چیدمان هدف داشته باشید

فنگ شویی برای هماهنگی و ترکیب صحیح هر چیزی تأکید دارد، که بهترین کار بازی با دنیای رنگ‌ها می‌باشد، ترکیب رنگ را در هر وسیله رعایت کنید و هدفی خاص را در محیط دنبال کنید.

به این‌دلیل‌که اصلا اصولی نیست تنها به زیبایی ترکیب رنگ توجه کنید بلکه باید به‌صورت صحیح و هنرمندانه لوازم را با استفاده از رنگ‌ها به سمت دنیای خاصی هدایت کنید.

در فنگ شویی باید هدف خاصی را دنبال کنید، به‌این شاخه و آن‌شاخه پریدن شما را نخواهد توانست به نتیجه‌ای صحیح نزدیک نماید؛ چراکه باید بر روی هدف خود به صورت مصمم تمرکز کنید که همین امر باعث می‌شود، هماهنگی بیشتری را در چیدمان صحیح فضای داخلی خود تجربه کنید.

 

کلام آخر

کریستال که در شکل‌های مختلف قادر است با تزئینات خاصی مورد کاربرد قرار گیرد، بهترین وسیله‌ای است که مورد توجه اکثر افراد هنرمند است. استفاده از دکوری‌های کریستالی را در فضای موردنظر خود از یاد نبرید؛ چراکه کریستال از جمله نمادهای بسیار عالی برای کسب انرژی‌های مثبت به‌شمار می‌آید که هر فرد باذوق و سلیقه‌ای باید سعی کند از این نماد در دکوراسیون داخلی خود استفاده کند. اما نمادی که بتواند انرژی خاص و بی‌نظیر آب را به‌انسان منتقل کند، بدون‌شک آیینه است، که البته شما به تأثیر و نتیجه‌ای بهتر زمانی واقف خواهید شد که بدانید دقیقا در چه مکانی باید از آیینه استفاده کنید، انواع آیینه‌های چهارگوش، بیض در مدل‌های متفاوت وجود دارند که شایسته است از انواع  آن برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید و به تمیزی آیینه باید بسیار توجه نمود، به‌این‌دلیل‌که فنگ شویی شدیداً بر روی پاکیزگی تاکید بسیاری دارد.

اما اگر به دنبال نمادی برای عنصر چوب هستید، صددرصد گیاه بامبو خواهد توانست نمادی منحصر‌به‌فرد و بی‌نظیر محسوب شود؛ چرا که یکی از گیاهان بسیار فوق‌العاده و معروف در فنگ شویی گیاه بامبو می‌باشد.

برای بسیاری از مکان‌های حقیقتاً باکلاس شاید استفاده‌ی یکی ابزارهای مهم فنگ شویی را مشاهده کرده باشید، که این ابزار به بادزنگ معروف می‌باشد؛ چراکه این فلز بسیار عالی می‌تواند برای شمال غربی منزل شما بسیار انرژی‌بخش باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *