پکیچ ویژه تفاوت زنان و مردان با تخفیف ویژه ...
0

فنگشویی – هر آن چه که باید درباره آن بدانید

فنگشویی و هر آن چه که باید درباره آن بدانید

فنگ شویی مبحثی است که در آن به بررسی انرژی می‌پردازند؛ در واقع می توان گفت فنگشویی از دو کلمه فنگ و شویی تشکیل شده است که هر دوی آن ها به دو معنی باد و آب است. فلسفه باستانی در چین می باشد که به چیدمان درست اشیا، استفاده درست از انرژی و رنگ های مناسب تاکید دارد. عناصری که در فنگشویی اهمیت دارد عبارتند از: آتش، آب، باد، خاک و فلز که هر کدام از آن ها یک سری مفاهیم مخصوص به خودشان را دارند.

 

نگاهی کوتاه به عنصر آب

آب به معنی حیات است؛ انسان اگر آب نباشد نمی داند چند روزی می تواند زنده بماند و به زندگی خودش اهمیت بدهد. عنصر آب در فنگشویی به رنگ آبی تیره یا مشکی است؛ نمادهای آن آینه ها می باشند و اشکال فرم دار و موج دار مخصوص این عنصر هستند و در دسته بندی آن طبقه بندی می شوند. شیشه ها شکلی از عنصر آب هستند و به استفاده از آن ها سفارش می شود. در فنگشویی پیشنهاد می شود که از آبنماها استفاده کنید که یاد آور مواج آب هستند و آرامش را به زندگی تان می آورند.

 

نگاهی به عنصر فلز در فنگ شویی

دومین عنصری که می شود آن را در نظر داشت عنصر فلز است؛ فلز عنصری سفید رنگ است و حتی به رنگ خاکستری هم دیده می شود؛ اشیای آن فلزی هستند همان طور که از نام این عنصر مشخص می باشد و به صورت گرد می باشند و سطوح آن ها پاک شده است.

 

عنصر زمین یا خاک

عنصر زمین یا خاک همان رنگی که همه می دانیم دارد به رنگ قهوه ای می باشد؛ مواد آن گرم هستند و اشکال مربعی شکل در دسته آن قرار می گیرد. سنگ و تخته سنگ نماد هایی از عنصر خاک می باشند.

 

عنصر آتش

عنصر آتش در فنگ شویی بسیار مهم است؛ این عنصر دارای رنگ های قرمز و نارنجی می باشد، شکل آن مثلث است و اشیای نوک تیز نمادی از آن هستند؛ درباره عنصر آتش باید بگوییم که عنصر آن قرمز، نارنجی و زرد رنگ است و اشیا و رنگ هایی که به این رنگ ها هستند نمادی از آتش محسوب می شوند.

 

عنصر چوب

عنصر دیگری که می خواهیم به شما معرفی کنیم سبز رنگ است و نماد آن گیاهان و نماهای طبیعت محسوب می شود. خطوطی که مخصوص به آن است افقی بوده و ستون ها برای آن می باشند. چوب عنصری آرامش بخش است و استفاده از آن در خانه سفارش می‌شود.

 

جمع بندی

هر کدام از عناصر گفته شده در فنگ شویی باید زیر نظر استاد و مربی فنگشویی و با توجه به اصول و قوانین آن استفاده شوند؛ به شما پیشنهاد می کنیم تا فنگ شویی را خیلی درست و راحت به کار ببرید و اگر از این عناصر درست استفاده کنید خیلی راحت به موفقیت و تغییراتی که می خواهید در زندگی می رسید. در فنگشویی همه چیز مربوط به مباحث عناصر نیست بلکه مفاهیم دیگری مانند باگوا و عدد کوا نامبر هم وجود دارند که در دوره های آن به خوبی با آن ها آشنا خواهید شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *