ثبت نام بزرگترین دوره فنگشویی ، 12 جلسه ویژه فنگ شویی در دکوراسیون منزل و محیط کار با تخفیف ویژه و قیمت استثنایی
0

ساده ترین روش توسعه فردی

مهارت هاتو مثل اب خوردن توسعه بده

ساده ترین روش توسعه فردی کلمه ای که خیلی آن را شنیده اید؛ کسانی که می‌خواهند موفق شوند باید مهارت های خودشان را زیاد کنند؛ یک مدیر موفق باید در تمام زمینه ها توانا باشد نه فقط کار تخصصی خودش. یک سری مهارت‌ ها وجود دارند که شما باید در کسب و کارتان بلد باشید؛ اما یه عده توانایی هم وجود دارند که کلی هستند شما باید آن را بدانید و در خودتان ایجاد کنید. مثلا توانایی برقراری ارتباط، شما اگر در حوزه دکوراسیون داخلی بهترین دیزاینر موجود در کشور هم باشید، نتوانید با افراد دیگر ارتباط موثر برقرار کنید؛ کار به جایی نخواهید برد. توانایی برقراری ارتباط موثر یکی از مهارت توسعه فردی است. همچنین باید بتوانید حرف دیگران را بشنوید و بدانید چی می خواهند، این مسائل ربطی به شغل شما ندارند، کلی هستند.

 

توسعه فردی چیست

توسعه فردی مهارت هایی هستند که به شما کمک می کنند فردی بهتری باشید. فردی که هم در زندگی کاری و هم در روزهای شخصی اش موفق است. فردی که می تواند الگو برای دیگران باشد. مهارت های فردی هم در حوزه اعتماد به نفس و هم در حوزه عزت نفس و هم در حوزه کار به شما کمک می کند یک پکیج کامل است. یک فردی می تواند مهارت های خیلی بالایی داشته باشد در صورتی که فردی دیگر کمتر. توسعه فردی اکتسابی است، اگر آن ها را ندارید می توانید درون خودتان ایجاد کنید.

 

ساده ترین روش توسعه فردی آموزش ببینید

خیلی از تکنیک های توسعه فردی وجود دارند و همین طور خیلی توانایی ها هستند که شما باید آن ها را بدانید. اگر بخواهید خودتان تک تک به دنبال آن ها بروید، مسلما زمان زیادی باید بگذارید و از آن جایی که زمان مثل طلاست و از ان هم گران بها تر است. شما را سریع به خواسته تان نمی تواند برساند. بهترین کار برای توسعه فردی دیدن آموزش است. شما در دوره ای شرکت می کنید که هر چه که شما لازم دارید به صورت پکیج به شما داده می شود پس می توانید به راحتی هم آن ها را یاد بگیرید و هم به کارتان برسید. از طرفی در این دوره ها شما رفتار مربی خودتان را می بینید و می توانید آن را الگو قرار دهید و سریعتر برسید.

 

 تعهد بدهید

دومین کار برای ساده ترین روش توسعه فردی، تعهد ایجاد مهارت در خودتان هست. این که شما یک مسئله ای را بخوانید، بدانید اما عمل نکنید، هیچ بازدهی نخواهد داشت. هر چیزی که یاد می گیرید باید به مرحله اقدام برسد. حرفی که عمل نیاورد ارزشی ندارد. پس تعهد بدهید به عنوان مثال اگر امروز قرار است که کارت ویزیت خودتان را به 5 نفر بدهید این را انجام دهید. قرار  است شبکه مجازی برای کارتان داشته باشید آن را راه اندازی کنید. عمل کنید، ساده ترین روش توسعه فردی پس از یادگیری عمل کردن است. پس از یک دوره شما می بینید تا چه اندازه رشد کردید.

 

خودتان باشید

قرار نیست کسی جای شما کاری را انجام دهید. با خودتان صادق باشید، قبول کنید هر کسی یک سری مشکلاتی در زندگی اش دارد که ممکن است برخی ویژگی ها را در او ضعیف کرده باشد؛ از این رو بهتر است که شما آن ها را پیدا کرده و توسعه بدهد. اصلا قرار نیست در این مسیر خودتان را با کس دیگر مقایسه کنید. شما آیینه از گذشته خودتان هستید و در آینده می توانید سنگ درونی تان هر گونه که بخواهید صیقل دهید. پس ساده ترین روش توسعه فردی و رشد شخصی این است که بدانید چه مهارت هایی را نیاز دارد، چگونه باید آن را ایجاد کنید و چطور باید در آینده به کار ببرید. اگر در اعتماد به نفس مشکل دارید اصلا ایرادی ندارد.

دیدگاه کاربران
  • bisculens 1 بهمن 1399

    عالی، ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *